OdporúčameZaložiť web alebo e-shop
aktualizované: 09.06.2012 11:20:26 

NCIS

O čo ide...

O čo ide????

NCIS je kriminálny seriál o tíme vyšetrovateľov, ktorí riešia vraždy či únosy námorníkov. NCIS je seriál so svojským humorom pre každú postavu typickým. Tím zbiera dôkazy, vypočúva podozrivých a veľmi často sa dostáva aj do život ohrozujúcich situácií.  NCIS je seriál  pri ktorom určite nezaspíte a dokáže vás aj pobaviť.
 

Leroy Jethro Gibbs je vedúcim tímu, riadi sa podľa svojich vlastných pravidiel a hlavne podľa svojho inštinktu. Je to bývalý mariňák, ktorý skrýva svoju minulosť. Bol už štyri krát ženatý (všetky jeho manželky boli ryšavé). K ostatným členom tímu sa správa prísne výnimkou je len jeho dlhoročný priateľ Ducky a Abby. A v pivnici si stavia loď :-)

 

Abbygail Scquito(Abby) je v tíme laborantkou, jej úlohou je z nájdených dôkazov dostať čo najviac informácií ktoré tímu pomáhajú vyriešiť prípad.  Je gothičkou, spáva v rakve, nosí ostnaté obojky, čierny rúž a pod. Je závislá na Caf-Pow čo je v podstate obrovská dávka kofeínu :-)

 

Dr. Donald Mallard (Ducky) je patológom, je to Gibbsov dlhoročný priateľ. Ako patológ sa rád rozpráva s mŕtvolami, a často dokáže celý tím unudiť dlhými historkami je to Brit ktorý žije so svojou chorou mamou a jej psami a jazdí na veteránovi Morganovi.

 

Anthony DiNozzo(Tony) je najskúsenejší člen tímu (po Gibbsovi) a rád to ostatným dáva najavo. Je to notorický playboy ktorý je veľkým filmovým fanúšikom a často prirovnáva rôzne situácie k filmom. Čo ostatným kolegom lezie na nervy. Pred NCIS pracoval ako policajt v Baltimore, pochádza  z bohatej talianskej rodiny.

 

Timothy McGee prišiel do týmu neskôr a preto ho Tony s obľubou volá " holub" alebo "zelenáč". Vyštudoval MIT (počítačová škola), je preto expert na počítače apod. Je aj spisovateľ píše detektívne príbehy.

 

Caitlin Todd (Kate) pracovala v Gibbsovom tíme len do konca druhej série kde ju zabil terorista Ari. Často sa s Tonym hádala a navzájom sa doberali. Priznala sa že spáva s pištoľou pod vankúšom. Pred NCIS pracovala v ochranke prezidenta

   

Ziva David pracuje v NCIS ako styčná dôstojníčka Mossadu. Bola vycvičená na zabíjanie a jej vypočúvacie metódy údajne nekončia pre podozrivého dobre. Je sestrou Ariho. Tony sa jej bojí aj keď to nechce priznať. Pracovala s riaditeľkou NCIS Jenny a preto sa dostala do NCIS. Kedže ovláda niekoľko jazykov často sa mýli a Tony ju opravuje.

 

Jenny Shepard je riaditeľkou NCIS. Kedysi mala románik s Gibbsom, keď spolu pracovali. Je priateľka so Zivou. Zomrela na konci 5 série.

 

Leon Vance stal sa riaditeľom NCIS po smrti Jenny